trarzh-TWenfrdeelitfarues
TÜRCERT Laboratuvar Çalışmalarına da Başladı

Müşterilerine sunduğu ürün yelpazesini genişletmek ve müşterilerine daha fazla hizmet vermek amacı ile SCIENCE Teknik Belgelendirme A.Ş., hizmet yelpazesini genişletme kararı almıştır. Bu kapsamda olmak üzere SCIENCE artık müşterilerinin laboratuvar test, ölçüm, analiz ve değerlendirme taleplerini de karşılamaya başlamıştır.

Faaliyet konularına göre laboratuvarların kuruluş, akreditasyon, çalışma ve etkinliklerini arttırma yönünde, ilgili bakanlıklar tarafından gerekli yasal düzenlemeler çıkarılmıştır. Diğer taraftan yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından yayınlanan birçok standart bulunmaktadır.

Laboratuvarlarda gerçekleştirilen ölçüm, test ve analiz raporlarının sıhhati, doğruluğu, kalitesi ve güvenilirliği büyük ölçüde bu çalışmaları sürdüren laboratuvarların yetkinliğine bağlıdır. Bu yüzden laboratuvar akreditasyon işlemleri son derece önemlidir ve bu faliyetlerini sürdürmek amacı ile SCIENCE ilgili akreditasyon kuruluşları nezdinde akredite olmak için girişimlerde bulunmıştur. Çünkü akredite olan laboratuvarlar, farklı çalışma gerektiren bazı test ölçüm ve analizleri yapabilme yetkinliğine sahiptir.

Bugün insanlar ve işletmeler, yaşamın her alanında laboratuvar hizmetlerine ihtiyaç duymaktadır. Çevre güvenliği konularından tüketilen gıdaların kontrolüne kadar, sağlık çalışmalarından tekstil sektörüne kadar sayısız alanda laboratuvarlara gerek duyulmaktadır. Her ne kadar köklü kuruluşlar kendi bünyelerinde, laboratuvar üniteleri kurmuş olsalar da bu hizmetlerin tarafsız, bağımsız ve güvenilir hizmet veren laboratuvarlardan alınması, sonuçların dünyanın her yerinde geçerli olması açısından önemlidir.

Laboratuvarlar ölçüm, test, analiz ve kalibrasyon hizmetleri veren ve uygunluk değerlendirme çalışmaları yapan tarafsız kuruluşlardır ve SCIENCE bundan böyle bu alanda da müşterilerine hizmet verecektir. Laboratuvar çalışmalarına konu olan ürünlerin, ilgili yasal düzenlemelere, gerekli standartlara, kriterlere ve koşullara uygun olup olmadığı bu laboratuvarlarda yapılacak test ve analizler sonunda belgelenmektedir.

Bu çerçevede olmak üzere SCIENCE, başlıca şu sayılan alanlarda laboratuvar hizmetleri verecektir: gıda analizleri, endüstriyel testler, çevre analizleri, kozmetik testleri, tekstil testleri, elektriksel güvenlik testleri, iş sağlığı ve güvenliği analizleri, temizlik ve deterjan hizmetleri ve kalibrazyon hizmetleri.

Avrupa Birliği’ne katılım sürecinin hala devam ettiği bugünün koşullarında laboratuvar hizmetleri daha önemli bir hal almıştır ve SCIENCE bu konuda sorumluluk duygusu ile hareket etmektedir. Önümüzdeki günlerde laboratuvar hizmetleri günlük yaşamda daha çok talep edilir olacaktır.

 

Belgelendirme

Uluslararası kabul görmüş standartlarda denetim, gözetim ve belgelendirme hizmetleri veren firma ayrıca periyordik muayene, test ve kontrol hizmeti vermektedir.

Bize Ulaşın

Adres :

Mahmutbey Mh, Dilmenler Cd, No 2 
Bağcılar - İstanbul, TURKEY

Telefon :

+90 (212) 702 00 00

Whatsapp:

+90 (532) 281 01 42

Arama