trarzh-TWenfrdeelitfarues
TÜRCERT’ten Tekstil Testleri Hizmeti Alan Bir Firmanın Yorumu

Hazır giyim ve tekstil sektörü, ülkemizde geçmişten beri en fazla istihdam yaratan ve ekonomi için katma değer yaratan sektörlerden biridir ve işletmemiz bu sektörde faaliyet göstermektedir. Gerçi son yıllarda bir miktar olumsuzluklar yaşansa da yine de hazır giyim ve tekstil sektörü için önümüzdeki yıllar umut vaadetmektedir. Terör olayları, döviz kurlarının hızlı yükselişi ve ülkemizdeki ve dünyadaki siyasal gelişmeler, sadece bu sektörü değil aslında bütün sektörleri olumsuz etkilemektedir.

Bu şekilde dalgalanmalar yaşanan sektörde faaliyet gösteren bütün işletmeler gibi işletmemiz de ayakta durabilmek, rakiplerinin önüne geçmek ve kaliteli ürünler üretebilmek için standartlara uygun çalışmak zorundadır. Tekstil sektöründe en büyük alıcı konumuzda bulunan Avrupa Birliği ülkeleri açısından bu durum çok daha önem taşımaktadır. Avrupa Birliği ülkelerinde tekstil dahil birçok sektörü ilgilendiren arka arkaya direktifler yayınlanmakta ve uyumlaştırma çalışmaları kapsamında bu yasal düzenlemeler kendi iç hukukumuza uyarlanmaktadır. Diğer yandan yerli ve yabancı kuruluşlar tarafından birçok standart yayınlanmaktadır.

İşletmemiz ülke içinde veya ülke dışında pazarlara çıkmak ve güçlü olabilmek için bu yasal düzenleme esaslarına ve ilgili standartlara uygun üretim yapmak zorundadır. Bulunduğumuz sektörde işletmeler açısından, yapılacak tekstil testlerinin önemi çok fazladır. Hem müşteri talep ve beklentileri sürekli değişmekte, hem de yeni teknolojiler ve yeni üretim metodları ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda yaşam standartları yükselmekte ve işletmelerin bu alanda daha titiz olmaları gerekmektedir.

Bu noktada kaliteli ve hızlı hizmet veren ve güvenilir bir test ve muayene kuruluşu arayışımız olmuştur ve kısa bir sorgulamadan sonra karşımıza TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş. çıkmıştır. Hemen hemen 10 yıla yakın bir süredir TÜRCERT ile çalışıyoruz ve bugüne kadar hiçbir problem yaşamadık.

TÜRCERT tarafından gerçekletirilen ölçüm, test ve analiz çalışmaları, bir yandan müşteri memnuniyetimizi yükseltirken bir yanda da sektördeki itibarımızı arttırmıştır.

TÜRCERT’ten, fiziksel testler, haslık testleri, yanmazlık testleri, kimyasal ve ekolojik testler, mikrobiyoloji testleri ve spesifik testler kapsamında birbinden farklı tesktil testleri hizmeti alıyoruz. Örneğin haslık testleri kapsamında kuru temizleme, ağartıcı ile yıkama, nem, sürtünme, ışık, ter, sıcak pres, paslanma dayanımı, deniz suyu, havuz suyu ve buhara karşı renk haslığı gibi özellikler tespit edilmektedir.

TÜRCERT’ten aldığımız hizmetler için kendilerine şükran borçluyuz.

 

Belgelendirme

Uluslararası kabul görmüş standartlarda denetim, gözetim ve belgelendirme hizmetleri veren firma ayrıca periyordik muayene, test ve kontrol hizmeti vermektedir.

Bize Ulaşın

Adres :

Mahmutbey Mh, Dilmenler Cd, No 2 
Bağcılar - İstanbul, TURKEY

Telefon :

+90 (212) 702 00 00

Whatsapp:

+90 (532) 281 01 42

Arama