trarzh-TWenfrdeelitfarues
TÜRCERT Akreditasyon Yelpazesini Sürekli Genişletiyor

Genel olarak akreditasyon zorunlu bir uygulama değildir. Ürün ve hizmetlerin tespit edilmiş kalite ve güvenlik koşullarına göre yeterli olup olmadığını belirlemek için yapılan test, ölçüm, analiz, muayene ve belgelendirme işlemleri genel olarak uygunluk değerlendirmesi tanımı içinde yer almaktadır.

Akreditasyon zorunlu bir uygulama değildir ancak akredite olmuş bir kuruluş tarafından, ürün veya hizmetlerin belgelendirilmiş olması, bu ürün veya hizmetlerin müşteriler tarafından güvenli olarak algılanmasına destek olmaktadır. Bu sistematik uygulama ile birlikte akreditasyon, ticari faaliyetlerde teknik engellerin ortadan kaldırılmasında çok önemli bir etkiye sahiptir.

Tanınır bir marka olma yolunda hızla ilerleyen SCIENCE Teknik Belgelendirme A.Ş., bir yandan standardizasyon çalışmalarını ülke çapında yaygınlaştırırken, bir yandan da sahip olduğu akreditasyon yelpazesni daha da genişletmeye çalışmaktadır. Bu şekilde müşterilerine daha güvenilir ve dünya çapında geçerli belgelendirme hizmetleri vermiş olmaktadır.

Bugün için SCIENCE’in sahip olduğu akreditasyonları sağlayan üç kuruluş bulunmaktadır:

  • UAF - United Accreditation Forundation (Amerikan Akreditasyon Kurumu)
  • IHI ALLIANCE (International Halal Integrity Alliance, Uluslararası Helal Doğruluk İttifakı)

UAF, IAF (Uluslararası Akreditasyon Forumu) tam üyesi kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Amerikan akreditasyon kurumu olan UAF ilgili uluslararası standartlara ve gerekliliklere uygun olarak faaliyet gösterir ve ulusal ve kamusal menfaatleri göz önüne alarak bütünlük ve tarafsızlığı korur. UAF bağımsız, tarafsız ve şeffaf bir akreditasyon sistemi olarak kurulmuştur. Kar amacı gütmeyen bir akreditasyon kurumu olarak, UAF tarafından alınan kararlar herhangi bir ticari veya finansal zorunluluğa tabi değildir. UAF uluslararası olarak tanınır ve aynı zamanda uluslararası Çok Taraflı / Karşılıklı Tanıma Düzenlemeleri'ne (MLA / MRA) imza atan bir üye olma hedefiyle uluslararası forumlarda paydaşların çıkarlarını temsil eder ve akreditasyon sürecinin tarafsızlığını ve tarafsızlığını korumak için önlemler alır.

Diğer akreditasyon kuruluşu IHI ALLIANCE ise, 1991 yılında Malezya ve Suudi Arabistan’ın önderliğinde kurulmuştur. IHI ALLIANCE, dünyadaki diğer ülkelerin katılımı ile desteklenen Malezya Helal Sertifikası’nı veren kuruluştur. Diğer taraftan IHI ALLIANCE, dünya üzerinde helal pazar anlayışının bütünlüğünü korumak amacı ile belgelendirme kuruluşlarını akredite etmektedir.

Bu akreditasyonların yanı sıra SCIENCE, akreditasyon yelpazesini sürekli geliştirmeye çalışmaktadır. Bu çerçevede olmak üzere TÜRKAK, SCIENCE® gerekli görülür ise Türk Akreditasyon Kurumu’na da akreditasyon başvurusu yapmayı da ileride planlamaktadır. Bu süreç tamamlandığında TÜRCERT aynı zamanda TÜRKAK’tan da akredite olmuş olacaktır.

TÜRKAK, 1999 yılında belgelendirme kuruluşlarını akredite etmek amacı ile ülkemizde kurulmuştur.

Belgelendirme

Uluslararası kabul görmüş standartlarda denetim, gözetim ve belgelendirme hizmetleri veren firma ayrıca periyordik muayene, test ve kontrol hizmeti vermektedir.

Bize Ulaşın

Adres :

Mahmutbey Mh, Dilmenler Cd, No 2 
Bağcılar - İstanbul, TURKEY

Telefon :

+90 (212) 702 00 00

Whatsapp:

+90 (532) 281 01 42

Arama