trarzh-TWenfrdeelitfarues
TÜRCERT’ten Ultrasonik Muayene Hizmeti Alan Bir Firmanın Yorumu

İşletmemiz basınçlı kaplar sektöründe faaliyet göstermektedir. Ülkemiz ekonomisi açısından da lokomotif sektör konumunda olan makine imalat sanayisi içinde basınçlı kaplar, kazan ve brülör üretimi çok önemli bir konumdadır. Bir yandan tasarım çalışmaları ile, bir yandan da üretim teknolojisi açısından nitelikli çalışan gücü gerektiren üretim özellikleri ile, katma değeri yüksek sanayi dallarından biridir. Yarattığı yerli katma değer yüzde 80’lere yakın düzeydedir.

Enerji ve çevre politikaları bakımından basınçlı kaplar, hidro-karbon enerjisini ısıya dönüştüren cihazlardır. Enerji tasarrufunun sağlanması açısından bu sektör son derece önemlidir. Bu sektör, ülkemizin enerji ve çevre stratejilerine ne kadar uyumlu olursa ülkemiz ekonomisi de o oranda hızlı gelişecek demektir. Bu bakımdan işletmemiz, sağlıklı ve karlı çalışabilmek ve ekonomimize katma değer yaratabilmek için tasarım çalışmalarına ağırlık vermektedir.

İşletmemiz açısından tasarım çalışmalarının ve üretim faaliyetlerinin kusursuz olmasının hem işletmemize hem de ülke ekonomisine değer katacağının farkındayız. Bu nedenle gerek tasarım çalışmalarında gerekse üretim aşamalarında bir takım ölçüm, test ve analiz çalışmalarına ihtiyaç duymaktayız.

Bu noktada bağımsız, tarafsız, gizlilik konusuna önem veren, hızlı çalışan ve kaliteli ve güvenilir bir muayene kuruluşu aradığımız zaman, hiç düşünmeden TÜRCERT Teknik Kontrol ve Belgelendirme A.Ş.’ni tercih ettik. Amacımız sadece test ve ölçümlerin yaptırılmış olduğunu kanıtlamak değil, gerçekten kaliteli ürünler üretmek olduğu için TÜRCERT’in yetenekli çalışan kadrosuna ve güçlü teknolojik altyapısına güvendik ve bunda yanılmadığımızı gördük.

Örneğin üretim faaliyetlerinde basınçlı ekipmanlar ultrasonik kalınlık ölçümleri bizim için önemlidir. Bu testlerde yüksek frekanslı ses dalgaları kullanılarak malzemenin ultrasonik kontrolü yapılmaktadır. Kontrol edilecek malzeme içine yüksek frekanslı ses dalgaları gönderilmektedir. Bu ses dalgaları, yolu üzerinde bir engel ile karşılaşırsa yansıma yapmaktadır. Bu yansıyan sinyaller, ultrasonik kontrol cihazı ekranından izlenmektedir. Yapılan hesaplamalar ile hem malzeme içindeki engelin yeri, hem de büyüklüğü saptanır. Bu yöntem ile basınçlı ekipmanların hacimsel hataları ve çatlak benzeri yüzey hataları tespit edilmektedir.

TÜRCERT, sadece adı ile müşterilerimize güven veren bir test ve muayene kuruluşudur.

 

Belgelendirme

Uluslararası kabul görmüş standartlarda denetim, gözetim ve belgelendirme hizmetleri veren firma ayrıca periyordik muayene, test ve kontrol hizmeti vermektedir.

Bize Ulaşın

Adres :

Mahmutbey Mh, Dilmenler Cd, No 2 
Bağcılar - İstanbul, TURKEY

Telefon :

+90 (212) 702 00 00

Whatsapp:

+90 (532) 281 01 42

Arama