trarzh-TWenfrdeelitfarues
ISO 14001 BELGELENDİRME SÜRECİ

ISO 14001 Belgelendirme sürecinde TÜRCERT müşterilerine tüm desteği ve denetçi yardımını vermektedir.

Bu aşamada bir danışmanlık şirketinden, ekip için eğitimler alınır. Ekibin önce Çevre Yönetim Sistemi temel eğitimini alması gerekiyor. Ekibe daha sonra iç tetkik eğitimi ve uygulama eğitimi verilecektir. Eğitimler tamamlandıktan sonra iş planlamaya geliyor. Sistemin kurulma aşamaları çıkarılır ve bir zaman çizelgesi oluşturulur. Sonra da çevre konusunda çıkarılan yasa, yönetmelik ve çeşitli resmi mevzuatın incelenmesi ve eksik belge ve izinlerin tamamlanması gerekiyor.

 

Bu noktada üst yönetim ile ilk gözden geçirme toplantısı yapılır. Bu toplantıda o ana kadar yapılan çalışmalar üst yönetime aktarılır ve olası sorunlar görüşülür. Üst yönetimin çalışma boyunca desteği sağlanmalıdır. Bundan sonraki aşamada iş süreçleri, uygulama talimatları ve görev tanımları gibi çeşitli dokümanlar hazırlanmaya başlanır. Dokümantasyon çalışması tamamlandıktan sonra da bütün çalışanların Çevre Yönetim Sistemi konusunda bilgilendirilmesi ve eğitilmesi çalışmaları başlar.

Çevre Yönetim Sistemi hazır olduktan sonra, seçilecek herhangi bir ünitede sistemin uygulanmasına geçilir. Elde edilen ilk sonuçlar değerlendirilir. Gerekli düzeltmeler ve iyileştirmeler yapılır. Sonunda sistemin tüm kuruluşta hayata geçirilmesi sağlanır.

Çevre Yönetim Sistemi, kuruluşta uygulandığı sürece uygulamanın izlenmesi, denetlenmesi ve iyileştirme çalışmalarının sürdürülmesi gerekiyor. Bunun için iç tetkik eğitimi alan çalışanların, belli dönemlerde iç tetkik yapmaları, gerekli durumlarda düzeltici ve önleyici faaliyetler yapmaları ve sonuçlarını üst yönetime rapor etmeleri gerekiyor.

 

  • Sistem dökümantasyonunun oluşturulması
  • Belgelendirme başvurusunun yapılması
  • Denetimin gerçekleştirilmesi
  • Uygunsuzluklar varsa uygunsuzlukların kapatılması
  • Belgenin basılması

Belgelendirme

Uluslararası kabul görmüş standartlarda denetim, gözetim ve belgelendirme hizmetleri veren firma ayrıca periyordik muayene, test ve kontrol hizmeti vermektedir.

Bize Ulaşın

Adres :

Merkez Mh, Gençosman Cd, No 11
Güngören - İstanbul

Telefon :

+90 (212) 702 40 00

Whatapp:

+90 (532) 281 01 42

Arama