trarzh-TWenfrdeelitfarues
ISO 14001  BELGESİ NASIL ALINIR

ISO 14001:2015 Belgesini alma ile, çevre yönetimi sistem belgesine sahip olmasını ifade eder. Sistem Kalite Belgelendirme Ve Test Danışmanlık ISO 14001 Belgesi kuruluşu olarak ISO 14001 çevre standardı irdelendikten sonra çevre faktörünü etkileyen etkenler hangileri olduğu tespit edilerek belirlemekteyiz. Çevre kelimesinin ne anlama geldiği (hava, toprak, su, dogal kaynaklar), çevre düzenini bozan kirlenmesine neden olan çevrenın doğal dengesiyle oynayan hava, su, toprak kirliliği ve ses gibi etkenler. Iso 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip olmak için yapılan ilk adım kurum veya kurulusların bu sıstemı daha onceden kullanıyor olması gerekiyor. Uygulamalar konusunda acemi olan kişiler için geçecek olan zaman çok zorlu ve yorucudur. Bu sistem belgesini alma, bazı asamalar gerektirmektedir. ISO belgesine sahip olmak çok sıkıntılı bir zamandır.

 

​ISO 14001:2015 Belgesini alma sürecindeki ilk adım, Planlama'dır. Bu adımda sisteme bir yönetici belirlenir ve bir çalışma takımı kurar. Bu takım ilk olarak organizasyonun çevresel etmenlerini ve ters yonlerini tespıt eder. Legal sıralamaları sonuca bağlar. Projenin amacıyla istenilen hedefi bulunur. Personellerın bulunduğu yere hassasiyeti ve yeterli olup olmadığı alanda bilgilendirilmesi sağlanır.

Nüshalar, iş takibi, teorıdeki emirleri, formlardaki nüshaları ve belge için gerekli tüm gereçler noktalanır. Diğer bir aşamada ölçmelerce gözlemlerdir. Kurum veya kuruluşların çevreye karşı siyasal ve hedef uygunluğu şekilsel olarak değişkenlerin tespiti yapılır ve bir ölçü şekli oluşturulur. Bu yolda organizasyonların legal biçimlendirilere uygun olmasına bakılır. Çevre etkeni eform ibreleri ve ölçme işlemler metodları kullanılarak kurum belirli zaman araklılarıyla teftiş edilir.

Sonuncu olarak Çevre Yönetim Belgesinin kurulma aşamasının son ayağı ise Geliştirme'dir. Bu ayakta sistemi geliştirmek için olması gereken yerler varsa bunlar belirlenir. Tezat yada noksan tarafları için noksan giderici ve engelleyici organizasyonlar hali hazırda bekletilir.

  

 

Belgelendirme

Uluslararası kabul görmüş standartlarda denetim, gözetim ve belgelendirme hizmetleri veren firma ayrıca periyordik muayene, test ve kontrol hizmeti vermektedir.

Bize Ulaşın

Adres :

Merkez Mh, Gençosman Cd, No 11
Güngören - İstanbul

Telefon :

+90 (212) 702 40 00

Whatapp:

+90 (532) 281 01 42

Arama