trarzh-TWenfrdeelitfarues
ISO 22716 BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Kozmetik ürünleri imal eden firmalar olsun, doğrudan üretici firma konumunda olmayan ancak ürünün tedarik zincirinde yer alan firmalar olsun, ya da ülke dışında üretim yapan bir firmanın buradaki temsilcileri veya ithalatçı firmalar olsun, faaliyetleri ile ilgili olarak bünyelerinde ISO 22716 Kozmetik İyi Üretim Uygulamaları Sistemi kurmuşlarsa, bir de bu sistemin belgesini almak isteyeceklerdir.

 

Bu belge sayesinde bütün bu sayılan özellikteki firmalar, hem iç piyasada hem de küresel anlamda dış piyasalarda ticaret yaparken, uluslararası bir kolaylığa sahip olurlar. Kozmetik İyi Üretim Uygulamaları Sistemi standardı, üretimin her aşamasının denetlenebilir olduğu bir yapı kurulmasına imkan tanır. Bu şekilde organizasyon ve süreçler kontrol altına alınmış olur.

Özünde yer alan kalite yönetim sistemi ile üretim aşamaları sürekli takip edilmekte ve ürünlerin en sağlıklı haliyle kullanıcıya ulaşması sağlanmaktadır. ISO 22716 Belgesi, firmanın kamuoyundaki güvenilirlik imajını yükseltir. Rakipleri karşısında güçlü olmasını sağlar. Bu da piyasada rekabet avantajı demektir. Ama asıl önemlisi yasal düzenlemelerin gereklerine uyum sağlanmış olur.

Bu durum Sağlık Bakanlığı denetimlerinde de kolaylık sağlar. Aynı zamanda ortaya çıkabilecek ceza durumları en aza indirilmiş olur. ISO 22716 Belgesi’ne sahip olmanın getirdiği bütün bu avantajlardan yararlanmak için firmaların yapmaları gereken tek şey, bir belgelendirme kuruluşu ile anlaşmak ve buradan temin edecekleri bir başvuru formunu doldurmak olacaktır.

Başvuru işlemleri için bundan başka gerekli evrak yoktur. Kozmetik firmalarının, bu başvuruyu yaptıktan sonra da, zaten hazır olan sistem dokümanlarını belgelendirme kuruluşuna denetim amacı ile açmaları gerekiyor. Belgelendirme kuruluşu gerekli denetim çalışmalarını tamamladıktan sonra, firmanın sistem standartlarına uygun faaliyet gösterdiğine ikna olursa, ISO 22716 Kozmetik İyi Üretim Uygulamaları Sistemi Belgesi’ni düzenleyecek ve firmaya teslim edecektir.

Belgelendirme

Uluslararası kabul görmüş standartlarda denetim, gözetim ve belgelendirme hizmetleri veren firma ayrıca periyordik muayene, test ve kontrol hizmeti vermektedir.

Bize Ulaşın

Adres :

Merkez Mh, Gençosman Cd, No 11
Güngören - İstanbul

Telefon :

+90 (212) 702 40 00

Whatapp:

+90 (532) 281 01 42

Arama