trarzh-TWenfrdeelitfarues
ISO 22716 PROSEDÜRLERİ

İso 22716 Belgesi alım süreci kısmında, firmalar işletmelerinde İso 22716 kozmetik iyi üretim uygulamaları sistemini kurmuş olup işletiyorlarsa, Sistem Kalite Belgelendirme ve Danışmanlık Kuruluşu olarak bizim ile anlaşarak İso 22716 belgesine sahip olabilirler. 2007’de faaliyete konulan İso 22716 kozmetik iyi üretim uygulamaları sistemi de aynı düzenlemeleri kapsamaktadır. Kozmetik firmaları, kendisine ait kalite yöntem sistemi standartları olan bu sistemi kurduktan sonra belgelendirme kuruluşumuz Turcert belgelendirme ve danışmanlık kuruluşu olarak bize müracaatta bulunarak İso 22716 kozmetik iyi üretim uygulamaları sistemi sertifikası alabilirler.

 

İso 22716 Belgesi alım süreci olarak Kalite belgelendirme firması olarak çalışmalarımızı iki aşamada gerçekleştirmekteyiz. Birinci aşamamız, şirketin sistemi kurulma esnasında hazırlamış olduğu dokümanları üzerinde olacaktır. Bir ön çalışma özelliğinde olan bu süreçte Sistem Kalite Belgelendirme ve Danışmanlık Kuruluşu olarak asıl inceleme öncesinde, gördüğümüz eksikleri yada hataları firmaya ileterek düzeltilmesini talep ederiz.

Bu sürecin ardından gerekli gördüğümüz sayıda denetçi yetkilendirerek firmaya ait kendi çalışma sahasında gerçek inceleme çalışmasını başlatırız. Bu süreçte firmanın, İso 22716 standardına ne kadar uygun çalışma gösterdiği izlenir. Denetiminin ardından denetçiler bir rapor oluşturarak Sistem Kalite Belgelendirme ve Danışmanlık Kuruluşu olarak bize sunarlar. Bizde, rapor sonuçlarına bakarak kurumun belgeyi almayı hak ettiğine karar verirsek İso 22716 kozmetik iyi üretim uygulamaları sistemi belgesini düzenleriz ve firmaya teslim ederiz.

 

Belgelendirme

Uluslararası kabul görmüş standartlarda denetim, gözetim ve belgelendirme hizmetleri veren firma ayrıca periyordik muayene, test ve kontrol hizmeti vermektedir.

Bize Ulaşın

Adres :

Mahmutbey Mh, Dilmenler Cd, No 2 
Bağcılar - İstanbul, TURKEY

Telefon :

+90 (212) 702 00 00

Whatsapp:

+90 (532) 281 01 42

Arama