trarzh-TWenfrdeelitfarues
GMP BELGESİ PROSEDÜRLERİ

Ekipman ve malzemeler, firma ürünleri, bulaşmayı önleyecek şekilde tasarlanıp korunur ve aşınmalara karşı dirençli malzemeler kullanılır. Ürün temas yüzeyleri, emici olmayan, toksik olmayan, düzgün, çukur yüzeyleri olmayan, üründen etkilenmeyen ve sürekli yıkamalarda ve sanitasyondan zarar görmeyen malzemelerden yapılmıştır.

Ekipman ve malzemeler, bulaşmayı önleyecek şekilde, etraflarında boşluk kalacak şekilde tasarlanıp, yerleştirilmiştir. Ekipmanlar temizlemeye, sanitasyona, koruma ve kontrole elverişlidir. Ekipman sanitasyon programıyla uygun olarak korunup ve temizlenmektedir.Yenilmez ürünleri taşıyan malzemelerin yenilen ürünlerde kullanılmaması sağlanır. Yenilmez ve atık ürünlerin kapları açık bir şekilde tanımlanır ve sızıntı yapmaması sağlanır.

 

GMP Prosedürlerine daha detaylı ulaşmak için markamız TÜRCERT ile iletişime geçebilirsiniz.

Ölçüm cihazları için gerekli işlem ve kalibrasyon metotları tespit edilip yazılmıştır. Bu ölçüm cihazları, termometreler, teraziler, laboratuvar cihazları ve diğer ölçüm cihazlarını kapsar. Kalibrasyon aralıkları, sorumlu kişi, ölçüm ve doğrulama prosedürleri, düzeltici faaliyetler ve verilerin korunması işlemleri tanımlanmaktadır. Ekipman ve malzemelere gerekli olan önleyici bir bakım programı, önleyici bakım prosedürleri ile birlikte oluşturulmuştur. Bu program, bakım ve onarım sıklıkları, parça ve aksamların değiştirilmesi, sorumlu kişiler, ölçüm metotlarını, doğrulama aktivitelerini ve verilerin korunmasını ihtiva eder.

  • İşletmede kullanılan tüm ekipmanlar gıda işlemeye uygun yapıda, kolay temizlenebilir, yıkama esnasında aşınma ve korozyona dayanıklı malzemeden yapılmıştır.
  • Gıda ile temas eden yüzeyler toksik madde, yabancı koku ve tat içermemekte ve gıdaya kontaminasyon ihtimali olmamaktadır.  Ekipmanların bakımı düzenli olarak yapılmaktadır.

Belgelendirme

Uluslararası kabul görmüş standartlarda denetim, gözetim ve belgelendirme hizmetleri veren firma ayrıca periyordik muayene, test ve kontrol hizmeti vermektedir.

Bize Ulaşın

Adres :

Merkez Mh, Gençosman Cd, No 11
Güngören - İstanbul

Telefon :

+90 (212) 702 40 00

Whatapp:

+90 (532) 281 01 42

Arama